,

H410M-B PRO MSI MBO ,Lga 1200 Socket

Availability:

S’ka stok


Karakteristikat Kryesore

Modeli:H410M-B PRO

  • Suporton procesorët e gjeneratës së 10-të Intel Core, Pentium Gold dhe Celeron ,LGA 1200 Socket
  • Suporton memorien DDR4, deri në 2933 (Max) MHz
  • Core Boost, DDR4 Boost, Turbo M.2
  • 4x porte SATA 6Gb/s, 1x slot M.2

15,000 L

S’ka stok

H410M-B PRO MSI

Motherboard MSI PRO H410M-B suporton procesorët e gjeneratës së 10-të Intel Core, Pentium Gold dhe Celeron për soketin LGA 1200. Suporton memorien DDR4, deri në 2933 (Max) MHz. Ky motherboard i ndihmon përdoruesit të punojnë më zgjuar duke ofruar një përvojë efikase dhe produktive.

Detaje Teknike

Supported CPU

Supports 10th Gen Intel Core Processors, Pentium Gold and Celeron Processors
Processor socket:  LGA1200
Chipset :Intel H510 Chipset
Form Factor: m-ATX Form Factor 9.3 in. x 7.95 in. (23.6 cm x 20.2 cm)
Audio : Realtek ALC897/ ALC892 Codec 7.1-Channel High Definition Audio
Expansion Slots: PCI
1x PCIe 3.0 x16 slot (From CPU)
1x PCIe 3.0 x1 slot (From PCH)
M.2 Socket
1x M.2 slot (Key M, from H510 chipset)

Memory

Type: DDR4
Slots: 2x DDR4 memory slots
Supported Memory : Supports 1R 2133/ 2666/ 2933 MHz for 10th Gen Intel CPU (by JEDEC & POR)
Supports Dual-Channel mode
Supports non-ECC, un-buffered memory
Supports Intel Extreme Memory Profile (XMP)
Maximum Memory : Up to 64GB

Graphics

Graphics
1x VGA port, supports a maximum resolution of 2048×1536 60Hz, 1920×1200 60Hz
1x HDMI 1.4 port, supports a maximum resolution of 4K 30Hz

Connector & Ports

HDMI
1x HDMI 1.4 port
VGA (s)
1x VGA port
USB (s)

Intel H510 Chipset

4x USB 3.2 Gen 1 5Gbps ports (2 Type-A ports on the back panel, 2 ports available through the internal USB connector)
6x USB 2.0 ports (4 Type-A ports on the back panel, 2 ports available through the internal USB 2.0 connector)
LAN Port (s)
1x Realtek RTL8111 Gigabit LAN controller

Supported Storage

4x SATA 6Gb/s ports (From H510 Chipset)
1x M.2 slot (Key M, from H510 chipset)
Supports up to PCIe 3.0 x4
Supports SATA 6Gb/s
Supports 2242/ 2260/ 2280 storage devices

Audio

1x Front panel audio connector
Internal I/O Ports
1x 24-pin ATX main power connector
1x 8-pin ATX 12V power connector
4x SATA 6Gb/s connectors
1x USB 2.0 connector (support additional 2 USB ports)
1x USB 3.2 Gen 1 5Gbps connector (support additional 2 USB ports)
1x 4-pin CPU fan connector
1x 4-pin system fan connector
1x Front panel audio connector
2x System panel connectors
1x Serial port connector
1x TPM module connector
1x Chassis Intrusion connector
1x Clear CMOS jumper
TPM (Trusted Platform Module )
1 x TPM module connector